Oglądaj bez barier! Serial Akademia Superbohaterów z polskim językiem migowym

A. Ochman
31.01.2024
Przewidywany czas: 2 min

Serial animowany „Akademia Superbohaterów”, autorstwa Tomasza Rożka i Karola Wyszyńskiego opowiada o przygodach czwórki dzieci zafascynowanych nauką, które chcą w przyszłości zostać prawdziwymi superbohaterami i realnie zmieniać świat. Zarówno dwa pierwsze odcinki, jak i materiały dodatkowe, można już oglądać w wersji z polskim językiem migowym.

Dzieci pełne pasji

Masza, Zosia, Paskal i Albert to czwórka zdolnych dzieciaków, którzy chcą się dostać do Akademii Superbohaterów, prowadzonej przez samego Mikołaja Kopernika. Nim to się jednak stanie, mierzą się z wieloma wyzwaniami, które dotykają problemów współczesnego świata. Nie są sami. W realizacji zadań pomagać im będą prawdziwi superbohaterowie – naukowcy, odkrywcy i wynalazcy, którzy swoimi osiągnięciami już zapisali się na kartach historii.

Wyjątkowy serial „Akademia Superbohaterów”

Dlaczego popularyzator nauki tworzy serial dla dzieci? To proste – dr Rożek chce w ten sposób zwiększyć zainteresowanie nauką wśród najmłodszych. „Dzieci kochają superbohaterów, więc to idealny sposób, aby przybliżyć im sylwetki polskich naukowców” – mówi Rożek. „Chcemy pokazać, że naukowcy to nie tylko ludzie w białych kitlach, ale również prawdziwi bohaterowie, którzy zmieniają świat”.

Planowo powstanie 13 odcinków. Dwa pierwsze są już do obejrzenia bez barier – w wersji z polskim językiem migowym.

Odcinek „Mokra robota” PJM

Odcinek „Toksyczna bomba” PJM

Jak się tworzy serial animowany?

Przy okazji produkcji serialu „Akademia Superbohaterów”, powstał set materiałów dodatkowych, dzięki którym najmłodsi widzowie mogą poznać kulisy tworzenia serialu animowanego oraz lepiej poznać swoich filmowych rówieśników. Wszystkie materiały również są dostępne w wersji z polskim językiem migowym.

Poznaj lepiej bohaterów Akademii Superbohaterów PJM

Czym jest Akademia Superbohaterów

Jak mógłby wyglądać kolejny odcinek serialu Akademia Superbohaterów?

Czy naukowiec może być superbohaterem?

Fundacja Nauka. To Lubię przeprowadziła badanie mające pokazać, jak w USA i w Polsce postrzegani są superbohaterowie i naukowcy. Którzy z nich cieszą się większą rozpoznawalnością? Wyniki badania jasno wskazują na to, że większość niezwykle ważnych, polskich naukowców zostaje zapomniana, a w świadomości wielu osób obecni są głównie Maria Skłodowska-Curie oraz Mikołaj Kopernik. Posłuchaj o tym dokładnie:

Projekt dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Autor

Agnieszka Ochman

Zobacz również
Jan Heweliusz

Naukowiec, a może superbohater?

22.12.2023 5 min czytania