My ich wsparliśmy, a oni wygrywają! Światowe zwycięstwo Koła Naukowego Rocketlab

M. Gogól-Górecka
24.07.2023
Przewidywany czas: 1 min

Jesteśmy ogromnie dumni mogąc ogłosić sukces grupy, którą wsparliśmy poprzez nasz program grantowy. Koło Naukowe PUT Rocketlab z Politechniki Poznańskiej, które skorzystało z naszego wsparcia, odniosło wyjątkowe zwycięstwo na międzynarodowych zawodach inżynierii rakietowej – Spaceport America Cup 2023 organizowanej dla studenckich zespołów.

American Dream

W dniach od 19 do 24 czerwca, studenci z Koła Naukowego PUT Rocketlab wzięli udział w
zawodach, które odbyły się w Nowym Meksyku. W konkurencji wzięły udział zespoły aż z 24 krajów, z 6 kontynentów, w tym nasi podopieczni z projektem rakiety hybrydowej HEXA 4. Rakieta startowała w najbardziej zaawansowanej technicznie kategorii, gdzie celem było osiągnięcie pułapu ponad 9 km.


Rakieta osiągnęła nie tylko imponującą wysokość, ale także bezpiecznie wylądowała na Ziemi, co pozwoliło zdobyć 1. miejsce w kategorii 30k SRAD Hybrid.

Bądźmy w kontakcie

To osiągnięcie jest nie tylko wielkim wyróżnieniem dla Koła Naukowego i Politechniki Poznańskiej, ale również wielkim zaszczytem dla Nas, że możemy wspierać tak utalentowanych i zdolnych ludzi. Dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy pomóc grupie PUT Rocketlab i chcemy robić to dalej! Jeśli jesteście ciekawi, jak pomagamy w rozwijaniu młodych talentów naukowych lub chcesz dowiedzieć się więcej o naszych przyszłych projektach, zachęcamy do kontaktu. Razem tworzymy przyszłość!:)

Jesteśmy dumni z naszych grantowiczów i życzymy im kolejnych podbojów 💪

Zobacz również