Tworzymy wyjątkowy szlak – Szlak Akademii Superbohaterów!

M. Gogól-Górecka
29.08.2023
Przewidywany czas: 2 min

Tworzymy Szlak Akademii Superbohaterów, który poprowadzi Was ścieżkami, którymi podążali polscy naukowcy oraz wskaże miejsca związane z rozwijaniem naukowych pasji. Zapraszamy do współpracy instytucje – wspólnie stwórzmy ten wyjątkowy szlak!

Szlak Akademii Superbohaterów – nauka nam w duszy gra

Czy można połączyć pasję do nauki z zamiłowaniem do podróżowania? Z pewnością – udowodniło to wielu polskich naukowców, którzy łączyli badania naukowe z podróżami po całym świecie. W Polsce istnieje wiele miejsc, w których swój ślad pozostawili Superbohaterowie – czyli wybitne Polki i wybitni Polacy ze świata nauki.

Przeczytaj artykuł: 7 miejsc w Polsce związanych z polskimi Superbohaterami, które koniecznie musisz odwiedzić

W każdej części naszego kraju znajdziemy też takie miejsca, które pomagają zrozumieć, jak działa świat i pokazują jego piękno od naukowej strony. Chcemy zebrać je wszystkie w wyjątkowy szlak – Szlak Akademii Superbohaterów i poprowadzić Was ścieżkami nie tylko polskich naukowców, ale również po prostu – szlakiem nauki.

Jak chcemy to zrobić? Szykujemy wyjątkową mapę!

Zamiłowanie do nauki i miłość do podróży chcemy połączyć w jedno. Tak powstał pomysł stworzenia wyjątkowej mapy, która poprowadzi nas szlakiem nauki i miejsc związanych z polskimi naukowcami. Tworzymy dla Was kompleksową mapę, która wskaże miejsca w całej Polsce, związane z nauką, techniką, ale też historią, związaną z wybitnymi Polkami i Polakami ze świata nauki.

Marzymy, żeby nasza mapa stała się inspiracją do tworzenia planów podróżniczych dla rodzin z dziećmi, dla wycieczek szkolnych lub po prostu do planowania małych wycieczek przez dorosłych.

Zapraszamy do współpracy instytucje

Żeby nasz mógł zostać osiągnięty, Fundacja Nauka. To Lubię, która jest pomysłodawcą przedsięwzięcia, zaprasza do współpracy wszelkiego rodzaju instytucje, takie jak muzea, domy pamięci polskich naukowców, centra nauki itp.

Dzięki wspólnemu działaniu mamy szansę dotrzeć do młodych osób i, dzięki podróżowaniu szlakiem nauki i polskich naukowców, zaszczepić w nich miłość do nauk ścisłych.

PO SZCZEGÓŁY ZAPRASZAMY DO KONTAKTU MAILOWEGO: asb@naukatolubie.pl

Zobacz również